Ples..I ne samo to...!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ples..I ne samo to...!

Prvi sajt bez pravila..Zezanje..Prednost naravno dajemo plesu, ali ne zanemarujemo nishta drugo!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Quick step

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 44
Godina : 31
Localisation : Beograd...
Datum upisa : 09.07.2007

Quick step Empty
PočaljiNaslov: Quick step   Quick step Icon_minitimePon Jul 09, 2007 1:51 pm

Kao shto sam vec pomenula kod slowfox-a, Quickstep je nastao u pregradjima New York-a. Stvorili su ga doseljenici sa Kariba i iz Afrike, pochetkom 20-ih godina proshlog veka iz Foxtrott-a, a konashno je oblikovan 1927. godine. Ali ples je ubrzo pronashao svoj put do balskih sala New York-a i postao je jedan od najpopularnijih plesova.Poreklom ovaj ples je slichan foxtrotu. Oni su i nastali tako shto su bendovi svirali istu muziku u dve brzine i od brze varijacije je nastao quickstep. To je vrlo zivahan i leprshav ples, za koji su karakteristichni chasse koraci, neke vrste laganih poskoka, brzi okreti, a vidljiv je i uticaj charlestona. Za Quickstep je karakteristichan lagani polet, plesna zaigranost stopala i skoro geometrijski slagane figure. Plesni parovi se uz leprshavost, zivotnu radost, veliku fleksibilnost kolena i zglobova, krecu poput mehurica u vodi. Jedan od popularnih i veselih plesova u svim plesnim shkolama. Brzi tempo i karakter plesa izrazava svoju jedinstvenost kroz bezbroj plesnih koraka.

https://servimg.com/view/11391793/15
Nazad na vrh Ići dole
https://ples-zezanje.forumsr.com
illusi0n




Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.09.2007

Quick step Empty
PočaljiNaslov: Re: Quick step   Quick step Icon_minitimeSub Sep 29, 2007 9:36 pm

obozavam quick step Very Happy svidja mi se sam naziv Smile
Nazad na vrh Ići dole
 
Quick step
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ples..I ne samo to...! :: Ples... :: Standardni plesovi-
Skoči na: